Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| Column Format | Analytical Column |
| Column Type | Aminoglycoside Analysis |
| Green Features | FSC |
| Max. Pressure | 8000 psi (550 bar) |
| Packing Material | Spherical, High Purity Silica |
| Quantity | Each |
| Stationary Phase | C18 |
| Temperature | <80°C |
| USP Type | L1 |
| Diameter (Metric) | 4.6 mm |
| Length (Metric) | 150 mm |
| Particle Size | 3 μm |
| Phase | Reversed Phase |
| Pore Size | 120 Å |
| Product Line | Acclaim |
| pH | 0.5 to 10 |
| Unit Size | Each |




